Úžasné přírodní obklady

Dnes bych se s Vámi ráda podělila o zkušenosti s přírodními obklady, které patří k jedněm z nejstarších léčebných postupů vůbec a jejich účinnost je opravdu významná.

Naší dcerce je deset let. Doposud neměla nikdy antibiotika a až na jednu dávnou výjimku ani žádné klasické léky z lékárny. Nepochybně v tom hraje roli strava (pokud Vás zajímá více, můžete se podívat na náš příběh).

Když je nemocná, obvykle to probíhá tak, že má jeden den vysokou teplotu a druhý den už je jí lépe, imunita si za přispění bylinek, homeopatik atd. poradí.

Tentokrát to ale bylo jiné. Kašlala a vzhledem k tomu, že nás čekaly podzimní prázdniny a nechtěli jsme si nechat vzít plánovaný výlet, vyrazili jsme na hory. Dcera se i přes kašel cítila relativně dobře,  přemlouvala k delší túře a tak jsme udělali nějaký kompromis a plánované túry zrealizovali.

Po návratu domů se ale kašel zhoršoval a to především vleže a v noci, měla takové záchvaty kašle, že mi nedalo spát a každou chvíli jsem ji chodila kontrolovat.

I když to nemáme ve zvyku, došli jsme raději k paní doktorce, aby si ji poslechla. Nález na plicích byl pozitivní, pravděpodobně počínající mykoplazmový zápal plic. Dostaly jsme předpis na antibiotika. Ta jsem si hned v lékárně vyzvedla. V tu chvíli mě ani nenapadlo, že bych je dceři nedala, zápal plic není legrace.

Po příjezdu domů jsem chtěla dát první dávku, ale dcera mě velmi překvapila, když mi řekla, že antibiotika nechce, že to zvládneme i tak. Zavolala jsem tedy naší celostní lékařce a danou situaci jsem s ní probrala. Rozhodnutí o podání antibiotik nechala na nás, ale cítila jsem z ní, že by i tuto diagnózu zkusila léčit bez nich. Přeci jen má za sebou mnohaletou praxi, tak jsem jí důvěřovala a rozhodla se, že tomu dáme den-dva a antibiotika nasadíme když tak později.

A tak jsme začali – homeopatika, 2x denně vývar z lotosu, 3x denně kuzu a 2x denně obklady na hrudník. O lotosu a kuzu někdy příště, tentokrát bych chtěla vyzdvihnout přírodní obklady, které mě už nejednou naprosto ohromily.

My jsme kombinovali obklad zázvorový a bramborový. Jejich podrobný popis najdete v knize Vladimíry Strnadelové a Jana Zerzána Radost ze zdravých dětí.

Tam najdete podrobně rozepsáno, při jakých potížích použít jaký, navíc je jich v knize mnohem více, třeba i obklad tvarohový, který se mi zase osvědčil při dlouho přetrvávajícím kašli, když byla dcerka batole.

Tak tedy, prvním krokem byl obklad zázvorový, jehož úkolem bylo zvýšit teplo, metabolismus a prokrvení. Ten jsme aplikovali na hrudník po dobu deseti minut. Hned poté přišel na řadu obklad bramborový, jehož úkolem bylo vytáhnout škodliviny a uvolnit zablokovaný tok energie a krve. Je možné nechat ho působit 2 až 3 hodiny, my jsme aplikovali asi tak hodinu, maximálně hodinu a půl.

Hned během první aplikace přestala dcera záhadně kašlat. V té době měla záchvaty kašle vnoci, ale i poměrně hojně přes celý den. Ve chvíli aplikace kašel opravdu ustal, zakašlala jen ojediněle.

Takto jsme aplikovali obklady 2x denně. Po jednom dni se významně snížily noční záchvaty, po dvou dnech aplikace už měla noční záchvaty jen dva. Po pěti dnech už nekašlala vůbec, pouze při přechodu přes studený vzduch.

Čeho jsem se ale velmi bála, byla kontrola u paní doktorky. Bála jsem se, že přesto, že už nekašle, bude poslech stále pozitivní anebo horší. A v tom případě přiznat, že jsem antibiotika nenasadila, prostě obrovský stres… Protože neumím lhát, přiznala jsem hned, že jedeme léčbu přírodní za pomocí obkladů, homeopatik atd. Paní doktorka byla naprosto úžasná – dceru poslechla, řekla, že poslech je lepší, ale ne ještě úplně čistý a domluvily jsme se, že dojedeme léčbu naši a přijdeme se znovu ukázat. V případě horečky či opětovného kašle nasadíme antibiotika. Spadl mi obrovský kámen ze srdce.

Zázvorový obklad

Příprava: Nastrouháme čerstvý zázvor o velikosti zhruba pingpongového míčku. Šťávu vymačkáme (můžeme použít do jídla), dužinu zabalíme do bavlny a zavážeme. Pokud nemáme čerstvý zázvor, můžeme použít pytlík sušeného. Přivedeme k varu 3 litry vody, odstavíme a ponoříme do ní zabalený zázvor. Přikryjeme a necháme vyluhovat. Po 15 minutách vymačkáme pytlík zázvoru pomocí dřevěné vařečky a vytáhneme. Máme zázvorovou vodu, se kterou budeme dále pracovat. Pozor! Zázvor se nesmí vařit. 

Aplikace: 
Vezmeme dvě pleny anebo bavlněné ručníky a složíme je podél. Jeden vezmeme za oba konce, ponoříme do zázvorové vody a necháme nasáknout. Vytáhneme, oba konce uchopíme do jedné ruky a do vzniklého oka vsuneme vařečku a otáčením vykroutíme. Látku pak roztřepeme, složíme na požadovanou velikost a přiložíme na postižené místo. Dobře přikryjeme dekou. Hned si připravujeme stejným způsobem další látku a po 1 až 2 minutách vyměňujeme. První den aplikujeme zhruba 5 minut a v dalších dnech, až si tělo zvykne, dáváme po dobu 20 minut. Tímto docílíme významného vzestupu prokrvení, prohřátí a zlepšíme tím i odtok škodlivin z postiženého místa. Zázvor umožní vnesení tepla do hloubky.

Bramborový obklad

Příprava: Na jemném struhadle nastrouháme 1 velký brambor (podle potřeby více), syrový list zelí rozdrtíme v rukách anebo dřevěným válečkem tak, aby se uvolnil chlorofyl a pár kapek přidáme k nastrouhanému bramboru. Přidáme také pár kapek šťávy ze zázvoru anebo špetku zázvoru sušeného. Vše promícháme a zahustíme jakoukoliv moukou. 

Aplikace: Hmotu ihned přiložíme na postižené místo, překryjeme bavlněnou látkou (kapesníkem) a několika dalšími vrstvami ručníků. Nikdy nedáváme igelit ani jinou umělou látku! Obklad necháme působit klidně i 2-3 hodiny (minimálně však 30 minut) a poté jej odstraníme. Můžeme opakovat několikrát denně, vždy s nově připravenou hmotou. Obklad nenechávejte déle, za tuto dobu se naplní jeho kapacita a pak už by se škodliviny vracely dovnitř těla. Kdy použít bramborový obklad:

Kdy použít bramborový obklad

  • všechny bolesti pohybového aparátu
  • bolesti zad
  • záněty kloubů
  • úrazy, pohmožděniny, hematomy
  • bolest krku, pokud jsou zvětšené uzliny, stav přešel z akutního a bolest v krku přetrvává
  • akutní zápaly průdušek a plic

Brambor a chlorofyl mají účinnost na vytahování škodlivin a uvolnění zablokovaného toku energie a krve. 
Zázvor vnáší účinnost do hloubky.

Další kontrola nás teprve čeká a já věřím, že vše bude v pořádku.

Určitě bych Vás tímto článkem nechtěla nabádat k tomu, abyste nedávali v případě vážné nemoci sobě a svým dětem chemické léky a antibiotika. Určitě, pokud se rozhodnete takovou nemocí projít bez klasických léků, chce to vedení zkušeným odborníkem, který už má praxi a poradí, co a jak.

Já bych Vás chtěla pouze inspirovat k tomu, abyste nezatracovali dávné léčebné prostředky a metody. Bramborový obklad lze použít na mírnější potíže, než je třeba zápal plic – může snížit otok při bolesti zubů, snížit bolest v krku tam, kde jsou oteklé uzliny,  je účinný na pohmožděniny, úrazy, bolesti zad a mnohé další.

Bramborový obklad jsme aplikovali mamince na játra, když podstupovala chemoterapii a bolesti vždy velmi významně ustoupily, což jí velmi pomáhalo.

Je určitě snazší vzít a zapít pilulku, ale jestliže organismus projde nemocí bez radikálních chemických zásahů, je na tom lépe než před nemocí, stává se odolnější a připravenější na jiné ataky nemocí.

Přeji Vám mnoho úspěchů při procházení nemocemi přírodní cestou. Je třeba vynaložit nějakou energii při podpůrných opatřeních, ale rozhodně to za mě stojí za to!

Další kontrola nás teprve čeká a já věřím, že vše bude v pořádku.

S odstupem času

Tento text dopisuji s odstupem po prodělaném zápalu plic. Dcera byla doma celkem 12 dní. Po týdnu a půl od nemoci začala chodit na plavání se školou, protože už bylo delší dobu v běhu a jí to bylo velmi líto. Dnes, asi 3 týdny od nemoci je opravdu v dobré kondici, účastní se všech pohybových aktivit a je velmi akční 🙂


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *